poniedziałek, 9 marca 2015

Awanturnicy


REVOLVERHELD to rockowy niemiecki zespół z Hamburga, który w 2002 roku rozpoczął koncertować jako Manga, po dwóch latach zmienił nazwę na Tsunamikiller aby ostatecznie od 2004 roku wydawać płyty pod nazwą Revolverheld. Zespół tworzą muzycy, którzy gdy zaczynali spotykać się na pierwszych próbach mieli po dwadzieścia parę lat. Śpiewają i grają na gitarze: Johannes Strate (główny wokalista), Kristoffer Hünecke i Niels Grötsch oprócz tego do zespołu należy perkusista Jakob Sinn a do 2012 roku basista Florian Speer.Drogę do kariery otworzył zespołowi przebój Rock ’n’ Roll, dzięki któremu zostali zauważeni przez szerszą publiczność, i po którym zaczęli zdobywać wysokie miejsca w różnego rodzaju konkursach muzycznych aż do 2005 roku kiedy udało im się podpisać kontrakt na pierwszą płytę. Single promujące debiutancki album czyli Freunde bleiben i Die Welt steht still są pewnie w celach komercyjnych poprowadzone na spokojną nutę. Na koncertach tego typu rockowe ballady napierają dodatkowej mocy i dobrze wpisują się w czyste i silne brzmienie instrumentów rockowych. W każdym razie album zatytułowany nazwą zespołu wzbił się na szczyty list przebojów i osiągnął status platynowej płyty.

Sukcesu tego nie powtórzyła druga płyta z 2007 roku. Album Chaostheorie promowany przez trzy single największy rozgłos zyskał za sprawą teledysku do piosenki Unzertrennlich (Nierozłączny), na planie którego dochodzi do pocałunku dwóch mężczyzn.

Dopiero trzecia płyta In Farbe z 2010 roku sprzedała się znacznie lepiej, osiągając status złotej. Bardzo dobrze został przyjęty promujący płytę utwór Spinner a fani zespołu chętnie do dziś wyśpiewują refren tej piosenki.
Das geht raus an alle Spinner
Denn sie sind die Gewinner
Wir kennen keine Limits
Ab Heute - für immer

Myślę, że od tej płyty zespół Revolverheld jest rozpoznawalny na szeroką skalę i tym chętniej puszczany we wszystkich stacjach radiowych. Takie utwory jak Halt Dich an mir fest albo Lass uns gehen z wydanej w 2013 roku płyty Immer in Bewegung są na tyle spopularyzowane, że znają je już chyba wszyscy. Popularność muzyków z Hamburga wzrastała wraz z każdym nowym przebojem. Dlatego też czwarty album powtórzył sukces pierwszego i wypromowany nie tylko w Niemczech i Austrii ale też Szwajcarii zdobył status platyny. W międzyczasie czysto rockowe brzmienia zespołu przeszły lekko w Pop-Rock a zespół zebrał sporo niemieckich nagród muzycznych.

Od roku na topie pozostaje romantyczny utwór zespołu: Ich lass für dich das Licht an, w którym Johannes wyśpiewuje co jest gotowy zrobić dla swojej ukochanej.

Ich lass für dich das Licht an obwohl's mir zu hell ist
Ich hör mit dir Platten, die ich nicht mag
Ich bin für dich leise, wenn du zu laut bist
Renn' für dich zum Kiosk, ob Nacht oder Tag

 
 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz