poniedziałek, 8 lipca 2013

Złota FridaFrida Gold to pochodzący z Hattingen niemiecki zespół tworzący muzykę pop. Muzyczny Band w czteroosobowym składzie nagrał do tej pory dwa albumy studyjne. W 2011 płytę Juwel i w tym roku Liebe ist meine Religion!  Alina Süggeler, Andreas Weizel, Julian Cassel i Thomas Holtgreve koncertują ze sobą jednak już od czasów szkolnych, poszukując odpowiedniego dla siebie stylu i zmieniając kilka razy nazwę zespołu. W 2005 grywali jako „Linarockt”, dwa lata później zmienili nazwę na „Frida”, aby ostatecznie odnosić sukcesy jako „Frida Gold”.

Ich pierwszym wielkim przebojem stał się w 2010 roku utwór Zeig mir wie du tanzt, od tego momentu nie schodzą już z niemieckich list przebojów. Teksty piosenek z obu płyt zespołu są autorstwa wokalistki Aliny Süggeler i basisty Andiego Weizel. Nie odznaczają się jednak jakąś specjalną oryginalnością, traktują zazwyczaj o miłości i jej przeróżnych odmianach. Słowa piosenek dzięki swej prostocie i powtórzeniom wpadają jednak szybko w ucho a w połączeniu z nowoczesnymi brzmieniami instrumentów utwory te świetnie nadają się na każdego rodzaju imprezę.
Cztery single, do których muzykom udało się nagrać opływające złotem teledyski, cieszą się w Niemczech dużą popularnością. Hitem tegorocznego lata stał się przebój Liebe ist meine Rebellion puszczany kilka razy dziennie przez największe stacje radiowe.


1 komentarz:

  1. Prawdę mówiąc, kiedy słyszę "Liebe ist meine Rebellion" natychmiast przełączam stację... Do obrzydzenia to grają i już mi uszami wychodzi. Ale ja jestem nadwrażliwa, większości się podoba:-)

    OdpowiedzUsuń